Často kladené otázky

 

O nákupu

Jak funguje 30 dnů na zkoušku?

Vyberte si a objednejte Vaši UVB lampu. Ode dne doručení lampy začíná Vaše 30-ti denní zkušební doba. Pokud během této doby nebudete jakkoliv spokojeni s lampou nebo účinky ozařování, stačí se nám ozvat na email info@lumenica.cz s žádostí o vrácení zboží. Žádost musíte poslat do 30-ti dnů od obdržení zboží, my poté zařídíme odvoz lampy zpátky k nám. Doprava všech lamp k Vám i od Vás je zcela zdarma. 

Pokud využiji možnost vrácení do 30-ti dnů, dostanu zpět všechny peníze?

V důsledku odstoupení od smlouvy jsme povinni vrátit veškeré peněžní prostředky, které od vás obdržíme. Zároveň však můžeme požadovat náhradu za opotřebení či poškození zboží (například pokud bude lampa výrazně poškrábána nebo rozbitá). Ještě se nám to ale nestalo :).

 

zajímá vás fototerapie?

Při čem fototerapie pomáhá?

  • Lupénka (psoriasis vulgaris)
  • vitiligo
  • pityriasis lichenoides chronica
  • chronický pruritus
  • atopická dermatitida
  • parapsoriáza
  • časná fáze mycosis fungoides
  • polymorfní světelná erupce

Jak funguje záření UVB? 

Ultrafialové záření B, které je přítomno v přirozeném slunečním světle, je účinnou léčbou psoriázy a dalších kožních nemocí. UVB proniká kůží a zpomaluje růst postižených kožních buněk. Toto záření proniká až k bazální membráně, je silně erytemogenní a je zodpovědné za pozdní pigmentaci. UVB záření pomáhá v přirozené tvorbě vitamínu D v tělě, redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, má protizánětlivý efekt a zmírňuje další příznaky lupénky.

Jaký je rozdíl mezi UVB lampou a excimerovým laserem?

Stejně jako UVB lampa může excimerový laser cílit na oblasti kůže postižené mírnou až těžkou psoriázou. Běžně je vlnová délka UVB lampy 311nm a excimerového laseru 308nm. Laser je však obvykle velmi drahý a vyžaduje odbornější zacházení i z důvodu, že iniciální dávka je několinásobně větší než u fototerapeutických UVB lamp, proto je léčba excimerovým laserem prováděna většinou jen ve specializovaných centrech.


To je vše, přejeme příjemný nákup

ZPĚT DO OBCHODUdo_kosiku_jaknakupovat 

Máte-li nějaké  dotazy neváhejte nás kontaktovat